יום שני, 9 ביולי 2012

וטרינר - כיצד להפוך את הביקור לנעים


חיות מחמד לרוב אינן אוהבות להגיע אל הרופא בדיוק כפי שאנחנו לא אוהבים להגיע אל רופא השיניים ובכלל, אם מדובר על חתולים, הם ממש לא אוהבים לטייל ברכב בנסיעה על אחת כמה וכמה אם אתם לוקחים אותם במונית או בתחבורה ציבורית אחרת ששם יש כל מיני ריחות של חיות אחרות או ריחות שהם לא מכירים וזה לא נעים להם.

 הדבר נכון גם לגבי הקליניקה עצמה, שם יש הרבה ניחוחות שאינם מוכרים להם והם לא בטריטוריה המוכרת שלהם. כמו כן, בדרך כלל במרפאה הוטרינרית קר יותר ממקום רגיל, ושמים אותם על שולחן טיפולים ממתכת קרה ומחליקה, שלא לדבר על הבדיקה שלעיתים היא ממש לא נעימה כמו למשל כשצריך למדוד להם חום או לקחת להם דם. זו חוויה טראומטית אבל חייבים לעבור את זה לפחות פעם בשנה.

 הימנעות מהגעה אל הווטרינר לעיתים נראית קלה יותר מלהתמודד עם החשש של חיית המחמד שהתפתח אך זה משהו שתיאלצו לעשות בכל מקרה לכן חשוב לקחת את החתול שלכם או הכלב אל הוטרינר המומחה כמה שיותר מוקדם מבחינת הגיל של החיה כדי שתוכל להכיר את הצוות ולהתרגל אליו.

מרפאות מומחים רבות מאפשרות הגעה עם חיית המחמד רק כדי להכיר את הצוות של המרפאה מבלי להתחייב לבדיקה או טיפול כלשהו. אם תכירו את הצוות המקצועי וודאי תזכו לליטופים בבטן (לא אתם! חיית המחמד שלכם!) מה שיהפוך את המפגש הבא שלכם עם הוטרינר לחוויה יותר נעימה בעבור כולם.

 דבר נוסף שכדאי לזכור הוא שחיות מאוד מושפעות מההתנהגות שלנו וכיצד אנו מגיבים לסביבה ולכן חשוב להישאר רגועים ולתת להם להבין שהכל תחת שליטה וכך תוכלו להפוך את הביקור אצל הוטרינר למשהו שהוא לא כזה נוראי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה