יום ראשון, 10 באוגוסט 2014

מבקרים אצל הוטרינר? כך תכניסו את החתול לכלוב

בעלי חתולים יודעים עד כמה ביקור שגרתי אצל וטרינר יכול להפוך לסיוט מתמשך. רוב החתולים לא ששים
להיכנס אל תוך כלוב ייעודי והמאבק איתם עלול לגבות זמן יקר. מעבר לכך, אפילו במצבי חירום יש חתולים שאינם מקשיבים להוראות הבעלים. זו הסיבה בגללה כדאי להכיר את הטיפים הבאים שיכולים לעזור להכנסת החתול לכלוב במהירות וביעילות:

א. יצירת הרגלים – הרגילו את החתול להיכנס אל הכלוב גם בשגרה. צרו קשר חיובי בין הכלוב לבין החתול באמצעות מתן פינוקים, משחקים וכן הלאה. ככל שתקדימו להרגיל את החתול אל הכלוב, כך תוכלו להשתמש בו גם לקראת ביקור אצל הוטרינר.

ב. נצלו את הניסיון הראשון – חתול שעדיין לא מבין שהוא צפוי להיכנס אל תוך כלוב סגור נוטה להיות פחות חד. עליכם לנצל זאת ולסגור היטב את הכלוב לפני שהחתול שם לב מה קורה. במילים אחרות, השתמשו בניסיון הראשון ותרגלו מבעוד מועד את הפעולות החשובות.

ג. החלפת תנוחה – כלוב נשיאה מאפשר העמדה באוויר ובזווית של 90 מעלות, עם הפתח כלפי מעלה. כך אפשר לנסות להחליף תנוחה ולהכניס את החתול כאשר הישבן פונה לכיוון הפנים.
בחירת כלוב נשיאה

אפשר לחסוך את רוב עוגמת הנפש של מאבקים עם חתול לקראת נסיעה לוטרינר באמצעות בחירה נכונה של כלוב נשיאה. יש הרבה סוגים של כלבים ולא כולם מתאימים עבור חתולים. כלוב הוא הדרך הטובה ביותר לשאת את החתול מחוץ לבית, אולם התפקיד שלכם הוא לבחור אותו היטב.

בחרו מנשא או כלוב עם פתח עליון בנוסף לפתח קדמי, העדיפו מנשא עשוי פלסטיק וודאו שהוא באיכות טובה. כלוב אידיאלי לא ירעיש במהלך פתיחה או סגירה וכך יחסוך מהחתול תחושות של פחד והפחדה ללא צורך ותועלת. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה