יום חמישי, 18 בספטמבר 2014

סירוס כלבים ותופעות לוואי בעיקור כלבות

תהליכי סירוס כלבים ועיקור כלבות מומלצים על ידי וטרינרים בגיל מוקדם ועוד לפני שבעלי החיים מגיעים
לבגרות מינית. באמצעות סירוס ועיקור ניתן לצמצם את כמות החיות הנטושות, להוריד את אחוזי התחלואה ולהבטיח מעקב אחר כמות הכלבים. יחד עם זאת, יש להביא בחשבון את הקשר בין סירוס כלבים ותופעות לוואי שיכולות להתפתח גם בעת עיקור כלבות.

אלו תופעות הלוואי העיקריות המזוהות עם סירוס כלבים:
  •          השמנה וירידה ברמת המטבוליזם (חילוף חומרים)
  •          אכילת יתר
  •          חוסר פעילות גופנית
  •           נשירת שיער בצידי הגוף כתוצאה מחסר הורמונאלי
  •           טפטוף שתן ללא שליטה


הקפדה על פעילות גופנית נכונה עם הכלב מונעת את רוב תופעות הלוואי. כמו כן, מומלץ להזין את הכלב בכמות נכונה של אוכל איכותי ולהקפיד על חיסונים וטיפולים קבועים מול וטרינר מקצועי.

תהליך עיקור כלבות

בסירוס כלבים תופעות לוואי אינן משפיעות בטווח הרחוק וגם בעיקור כלבות ניתן לזהות מגמה דומה. עיקור ממתן את התנהגות הכלבות והוא חוסך מהבעלים את חוסר הנוחות המלווה את תקופת הייחום. למעשה, תופעות הלוואי של תקופת הייחום חמורות יותר מאלו המזוהות עם סירוס ועיקור. במהלך תקופת הייחום ישנו דימום קבוע ושינויי התנהגות, קיימת נטייה לבריחה מהבית ושוטטות ולעיתים נוצרות מהומות סביב כלבה מיוחמת.

בתהליך עיקור וסירוס תופעות לוואי אינן מטות את הכף או מהוות עילה לויתור. התופעות הן מעטות ומולן ניצבת סכנה בריאותית משמעותית. מעבר לכך, הליך כירורגי של סירוס ועיקור מבוצע בהרדמה מלאה והכלבים חוזרים לתפקוד תוך 24-48 שעות בלבד. הדחף המיני של כלבים הוא הורמונלי בלבד וזכרים או נקבות לא נוטים להרגיש חסכים.


לסיכום, כל הסימנים מצביעים על הצורך בסירוס ועיקור כלבים וגם תופעות הלוואי לא צריכות להטריד את הבעלים.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה