יום רביעי, 12 במרץ 2014

מה האוכל הכי נכון לכלב שלכם?

הרבה בעלי כלבים שואלים אותנו מהו המזון המומלץ ביותר עבור הכלב שלהם. אחרים מגיעים אלינו לאחר שנתנו לכלב אוכל שהם חשבו שיהיה מצוין עבורו, והתברר שהכלב אלרגי אליו או שהוא נחנק ממנו; על מנת לעשות סדר בדברים, החלטנו לכתוב את המדריך השלם לאוכל לכלבים, שיאפשר לכם לדעת איזה מזון מתאים במיוחד לכלב שלכם.

להתייעץ עם המומחה בתחום

על מנת לבחור את המזון המומלץ ביותר לכלב הפרטי שלכם, כדאי מאוד להתייעץ עם הווטרינר. אחרי הכול, אתם
אוכל לכלב שלכם
מגיעים אל המרפאה הווטרינרית על מנת לתת לכלב חיסונים שגרתיים וטיפולים במידת הצורך, ולכן, בביקור הבא שלכם, כדאי לכם לברר את כל המידע גם לגבי המזון שמתאים לו על פי סוגו, פרוותו, משקלו וגילו.

להתאים את המזון למשקל הכלב

ישנם כלבים שלא זקוקים לדיאטה, והם יכולים לאכול כמעט כל אוכל לכלבים שקיים היום בחנויות. למרות זאת, ישנם כלבים הסובלים מבעיית השמנה, ולהם מומלץ ביותר לבחור במזון דיאטטי שיסייע להם לשמור על המשקל ולשפר את איכות החיים. לכלבים, ממש כמו בני אדם, מאוד לא כדאי להיות שמנים, גם משום שהדבר משפיע על יכולת התנועה והניידות שלהם ובעיקר משום שמדובר במצב שעלול להשפיע לרעה על מצב בריאותם ואף לגרום למחלות מסכנות חיים.

להתאים את האוכל למצבו הרפואי של הכלב

ישנם כלבים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, כגון סוכרת, מחלות עור ועוד. עבור אלה מומלץ מאוד לרכוש אוכל לכלבים שהינו מזון רפואי, אולם לשם כך יש לקבל הנחיה מפורשת ומפורטת מהווטרינר. אם אתם חושדים שכלבכם סובל ממחלה מסוימת – קחו אותו אל הווטרינר לצורך אבחון. אם אכן תאובחן המחלה, הווטרינר יספק לכם את כל המידע שאתם צריכים כדי לתת לו טיפול מסור, כולל מידע על המזון שמומלץ שיצרוך.

לא לתת לכלב מזון של בני אדם

הרבה אנשים חושבים, שכאשר הם נותנים לכלב שלהם לטעום מהמזון שהם עצמם צורכים, הם מפנקים אותו ומראים לו עד כמה הם אוהבים. האמת יכולה להיות הפוכה לגמרי, וזאת משום שהרבה מאוד מהמזונות שאנחנו אוכלים עלולים להיות מסוכנים לחברינו הטובים ביותר שהולכים על ארבע. כך למשל, עצמות של עוף, שנחשבות הרבה פעמים על ידי בעלי כלבים כמעדן של ממש, יכולות לגרום לחנק או לגרום לקרע במעי; אבוקדו מכיל חומר שנקרא פרסין, שעלול לגרום לכלב שלכם להקאות, לשלשולים ואפילו, חלילה, לדום לב; אלכוהול יכול לגרום למוות אם הוא נצרך על ידי הכלב בכמות גדולה; קלח תירס עלול להתנפח בתחתית מערכת העיכול ולגרום לחסימת מעי; 6 אגוזי מקדמיה עלולים להרוג את הכלב שלכם. גם מוצרים המכילים קסיליטול, ביצים לא מבושלות ובשר נא עלולים לגרום להקאות ולשלשולים במקרה הטוב, ולדברים הרבה יותר חמורים במקרה הרע.
לכן, העדיפו שלא לחלוק עם הכלב שלכם את המזון שלכם, אלא לתת לו אוכל לכלבים שמותאם לחלוטין למה שהוא צריך, הן מבחינה תזונתית והן מבחינה בריאותית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה