יום רביעי, 8 בינואר 2014

כיצד לשמור על הכלב בחורף – בגדים לכלבים

בעונת החורף אנו עושים מספר פעולות, כדי לשמור על הילדים ועל עצמנו מפני הקור, מפני מחלות שונות וכדומה. את אותו היחס יש לתת גם לכלבים שמהווים חלק אינטגראלי מן המשפחה. למרות שרבים חושבים, כי כלבים מצויידים בפרווה שתוכל להגן עליהם בעונת החורף מהקור, ורבים אחרים חושבים כי עונת החורף בארץ איננה קרה עד כדי כך, שכלבים לא יוכלו להגן על עצמם בעצמם, הרי שהמציאות יותר מורכבת. כלבים מסויימים אכן מצויידים בפרוות הגנה עבה, והם מסוגלים לחיות בתנאי מזג אוויר קרים במיוחד, אבל רוב הכלבים המצויים בארץ אינם בהגדרה זו, ורבים מהם זקוקים להגנה משלימה מעבר למה שהטבע העניק להם.

הדבר נכון במיוחד לגבי כלבים קטנים שיותר קשה להם להתחמם בחורף. לכן, כאשר אתם רואים כלב קטן עטוף
בסוודר, כאשר הוא יוצא לטיול בחורף, נעשה הדבר מטעמי איכות, ולא מטעמי אופנה או פינוק בלבד. כלבים קטנים חשופים לקור, והדבר יכול להשפיע עליהם בכמה תחומים שונים, ולכן יש לצייד אותם בתנאים הולמים, כדי שיעברו את החורף בשלום.
בין הדברים שחייבים לשים לב אליהם בעונת החורף הם:
·         ביגוד לכלב
·         מחסה לכלב
·         מיטה לכלב
ביגוד לכלבים
כדי לשמור על חום גופו של הכלב, יש להלבישו בעונת החורף. מומלץ להתייעץ עם וטרינר, כדי לדעת מה פריט הלבוש המתאים לאיזה סוג וגודל של כלב. כל בעל כלב אכפתי יודע כי מומלץ להצמיד שבב לכלב, מעבר לחובה החוקית שבשבב לכלב, השבב יכול לעזור במקרים שבהם הכלב הולך לאיבוד. שבב לכלב מכיל את כל האינפורמציה אודות הכלב ובעליו, והצמדתו לכלב יכולה לעזור לכם למצוא אותו במקרים שבהם הוא אובד.

סוגי הלבוש הנפוצים לכלבים לעונת החורף הם: סוודרים, מעילים וכובעים לכלבים. ההמלצה היא להתחיל להשתמש באמצעי הגנה אלה כבר בעונת המעבר, בחודשי אוקטובר ונובמבר הקרירים בערבים ובלילות. כמובן שבעונת החורף יש להלביש את הכלב בסוודר או במעיל, שצריכים להיות מתאימים לו במידה ובגודל, וגם בעובי הנחוץ לו. יש להתחשב בנוחות של הכלב, ולשים לב כי נוח לו ללכת, ולרוץ עם הביגוד שאתם רוכשים לו, ממש כמו ילדים. בנוסף, יש לבדוק את נושא הכביסה שתהיה נוחה וקלה, מכיוון שאת בגדי הכלבים יש לכבס בתדירות גבוהה.

איזה כלבים זקוקים להלבשה בחורף

אין פשוט יותר מלהתבונן בכלב שלכם בעונת החורף כשהוא בחוץ, כדי להבחין האם הוא רועד מקור או לא. במידה והוא רועד מקור, זה סימן שיש להלבישו בסוודר או מעיל או בכובע מיוחד כדי להגן עליו מפני הקור. לכלבים קטנים מומלץ לרכוש סוודרים, וכך גם לכלבים זקנים או חולים, וכן לכלבים עם פרווה קצרה. חנויות האביזרים לכלבים מלאות בסוגים שונים של ביגוד, בדגמים שונים ובשלל צבעים לבחירתכם. בצורה זו תוכלו להתאים לכלב את הפריט הדרוש לו, ובסגנון שאתם אוהבים, ואפילו לבחור פריטים אופנתיים לכלב.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה